AKADEMIA KOBEN | Koniec pracy na postawie umowy zlecenia?
17970
post-template-default,single,single-post,postid-17970,single-format-standard,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Koniec pracy na postawie umowy zlecenia?

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy dnia 14 marca 2018r. podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy  Komisja zaproponowała stosowanie kilku rodzajów umów o pracę, które do tej pory nie były znane polskiemu prawu pracy, tj. umowy o pracę sezonową, umowy o pracę dorywczą, umowę o pracę tzw. nieetatową. Tym samym zatrudnianie na umowę zlecenie ma zostać ograniczone.

Wśród propozycji znalazł się również postulat, aby niezależnie do stażu każdy miał do wykorzystania 26 dni urlopu.  Ponadto Komisja Kodyfikacyjna uznała, że w kwestii urlopów na żądanie, zmiany nie są potrzebne.

Jak poinformował wiceminister rodziny i pracy  Marcin Zieleniecki projekty kodeksów nie są projektami ustaw „są to propozycje ekspertów prawa pracy, którzy przez 18 miesięcy bardzo intensywnie pracowali”. Zaznaczył, że o dalszych losach propozycji komisji „w pierwszej kolejności” zdecyduje szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

radca prawny Marek Kliś

DZIAŁ PRAWNY

KANCELARII TRANSPORTOWEJ KOBEN