AKADEMIA KOBEN | Opłata jakościowa – nowa opłata od badania technicznego.
18511
post-template-default,single,single-post,postid-18511,single-format-standard,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Opłata jakościowa – nowa opłata od badania technicznego.

Zgodnie z przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury projektem nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, do każdego badania technicznego przeprowadzonego na stacji kontroli pojazdów, będzie pobierana dodatkowo opłata w wysokości 4 zł. Do zapłaty przedmiotowej opłaty zobowiązany będzie właściciel pojazdu.

Nowe przepisy zakładają również wprowadzenie kar finansowych za badanie wykonane 45 dni po terminie. Dodatkowo, zgodnie z projektem ustawy, opłata za badanie techniczne wykonane po terminie, będzie jednorazowo podwyższała o 60 procent cenę badania technicznego.

Zmiany mają na celu wprowadzenie do polskiego prawa dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep.

Zgodnie z informacją uzyskaną z Ministerstwa Infrastruktury, przyjęcie przepisów zaplanowano na wrzesień 2018r. Ponadto, zdaniem Ministerstwa Infrastruktury, stawki za badania techniczne nie powinny wzrosnąć, niemniej jednak zostanie wprowadzona nowa opłata.

DZIAŁ PRAWNY

KANCELARII TRANSPORTOWEJ KOBEN