AKADEMIA KOBEN | Znajomość przepisów pod kątem kontroli Inspekcji Transportu Drogowego
136
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-136,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Znajomość przepisów pod kątem kontroli Inspekcji Transportu Drogowego

Celem szkolenia jest przeszkolenie uczestników z tematyki czasu pracy kierowców, procedur kontrolnych oraz obsługi tachografów (cyfrowych i analogowych).

Szkolenia prowadzone są przez wyspecjalizowanych trenerów Kancelarii Transportowej KOBEN oraz Inspektorów Transportu Drogowego.

Pierwsza część szkolenia poświęcana jest kontroli na drodze, najnowszym zmianom przepisów i ich interpretacji. Zawiera szczegółowe omówienie praw i obowiązków kontrolowanego kierowcy. Przedstawiane są prawa i obowiązki zarówno kontrolowanego kierowcy jak i kontrolującego.

W drugiej części uczymy jak stosować w praktyce normy dotyczące maksymalnego ciągłego/dziennego/ tygodniowego/dwu-tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu, maksymalnego dziennego/tygodniowego czasu pracy, obowiązkowych przerw w jeździe, odpoczynków dziennych i tygodniowych, prawidłowych zaświadczeń o dniach wolnych oraz przepisy wykorzystywane przez Inspektorów do kontroli kierowców, tj. Rozporządzenie 561/2006, Dyrektywa 2002/15/WE, Ustawa o Transporcie Drogowym oraz Ustawa o Czasie Pracy Kierowców.

Trzecia część przedstawia praktyczne metody pozwalające zminimalizować wysokość kar nakładanych przez instytucje kontrolne na kierowcę i na przedsiębiorcę. Wyjaśniamy jak prawidłowo opisywać wykroczenia na tarczkach i wydrukach z tachografu cyfrowego aby uniknąć kary. Nie opisanie bowiem wykroczenia w sposób przewidziany prawem skutkuje nałożeniem kary zarówno na kierowcę jak i (po przeprowadzonym postępowaniu administracyjnym) na przedsiębiorcę.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.